StudioDTS

  • fotografia
  • film
Fotografia Ślubna

” Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę

Dlatego — ciągnął — człowiek opuszcza swojego ojca i matkę, łączy się ze swoją żoną i ci dwoje stają się jednym ciałem

Tak więc nie ma już dwojga — jest jedno ciało. Co zatem Bóg połączył, człowiek niech nie rozdziela. „

Ewangelia wg św. Mateusza 19.4-6

Dzień Waszego Ślubu to dzień wyjątkowy, pełen emocji i wrażeń, lecz niepoprawny technicznie pod względem fotografii. Można zaplanować harmonogram tego dnia , dopiąć szczegóły, ale nie światło.

Nigdy nie rób zdjęć w południe w pełnym słońcu… (Philip Greenspun)

W pełi zgadzam się z powyższą zasadą, jednak jestem osobą, która umie naginać zasady w zależności od sytuacji i w granicach smaku. Wieloletnie doświadczenie nauczyło mnie obracać niesprzyjające warunki w artystyczną fotografię.

Wesele – niby schemat, jednak atmosfera, goście, wystrój , muzyka, Wy sami sprawiacie że każde jest inne.
Zapraszając mnie na Wasze wesele, mogę zagwarantować, że będę tam po to, by w jak najlepszy sposób uchwycić te momenty.

Zaufałem marce Canon, dlatego moim światłoczułym kompanem jest aparat 5dMKIII.
Nie należy on do świata nowinek technologicznych i przepychanek megapixelowych. (jednak…)
…Cenie w nim szybkość, celność i niezawodność, natomiast wielkość odbitki z tego aparatu to niemal pół metra szerokości.
Właśnie takiej jakości zdjęcia oddaję Wam po skończonej pracy.
Na pokładzie standardowo zamontowany mam jasny obiektyw z przysłoną 2.8 na całej ogniskowej  i pięknie pracującą stabilizacją. Jest nim Tamron 24-70mm. Taki zestaw za dnia i do późnych godzin pozwala mi błyskawicznie zapanować nad głębią ostrości oraz wykorzystać panujące warunki, od szerokich kadrów typu backstage, które nie skrywają żadnych tajemnic –  do portretów, a raczej intymności, bo intymność to emocje towarzyszące danej chwili, takie jak radość, łzy szczęścia, stres czy rozluźnienie – czego szczerze Wam życzę.

Jako doświadczony reporter ślubny, w najważniejszych Waszych chwilach, Waszym oddaniu , kiedy patrzycie sobie w oczy składając przysięgę, gdy łamie Wam się głos i nierzadko jak dzieci, nie potraficie powtórzyć prostych części zdań obietnicy wobec siebie, mogę być tam z Wami rejestrując wyjątkowość sytuacji, tak jak dotychczas bywałem na weselach , w większości pięknych.

Kierując się wrażliwością artystyczną i doświadczoną intuicją w tych wyjątkowych momentach, żągluę między dwoma dodatkowymi obiektywami.

Pierwszym z nich jest canon 70-200 F2.8 II IS z 3 stopniową stabilizacją obrazu. piękne narzędzie pracy, pozwalające na cichą i dystansową prace, w momentach kiedy jesteście naprawdę zakochaną parą oddajecie się momentom chwili, w jedności wierze, cierpliwości i zaufaniu wobec siebie. Pozwala mi pracować w dalekim  dystansie a nawet z ukrycia rejestrując to co najpiękniejsze z niesamowitą szczegółowością. Obiektyw przydaje się głownie w sytuacjach kiedy obecność fotografa nie jest wskazana, co skutkowało by zaburzeniem prawdziwości chwili i relacjom międzyludzkich.

Drugim obiektywem  jest ultra jasny obiektyw Canon 50mm F1.4. przy jego pomocy jestem w stanie uwiecznić wycinek chwili z perspektywą jaką widzi ludzkie oko. Umożliwia mi prace w najtrudniejszych warunkach, wszędzie tam gdzie liczy się atmosfera otoczenia. Pięknie oddaje znikomość światła, współpracuje z blaskiem świec i zimnych ogni, oddaje atmosferę rozmów przy blasku księżyca. Dzięki niemu potrafię ukierunkować fotografię tam, gdzie wymaga tego uwaga. jest moim nierozerwalnym kompanem rzeczywistości otaczającego świata.

Sesja narzeczeńska ma kilka zalet.
Pierwszą jest fakt, że jest pamiątką na całe życie.
Druga jest możliwość użycia zdjęć np. w podziękowaniach dla rodziców, co jest bardzo powszechnym punktem dzisiejszych wesel.
Trzecią  to zapoznanie się ze mną, stylem mojej pracy i oceny moich możliwości.
W tym czasie nawiązuję z wami bliższą relację, poznaję wasze gesty  i udzielam wskazówek jak lepiej pozować do zdjęć.
Wszystko to w bardzo luźnej atmosferze.

Sesja Narzeczeńska
450 zł

Parametry sesji

Około 2 godzin zdjęciowych
20 wyretuszowanych zdjęć
Pendrive ze zdjęciami z sesji
options

Szczegółową ofertę wraz z cennikiem przesyłam po wcześniejszym kontakcie telefonicznym bądź mailowym.

Reportaż ślubny to rejestrowanie wydarzeń na przestrzeni czasu,
Mogę być z Wami od przygotowań do oczepin włącznie.
W tym czasie uwieczniam nie tylko momenty jakimi są, ale przede wszystkim szukam emocji, relacji i detali które warto zatrzymać i na tym najbardziej mi zależy.

Podobnie jak w muzyce filmie czy literaturze tak i w fotografii reportreskiej , wyróżniamy wstęp rozwinięcie i zakończenie.

Przygotowania są niejako wprowadzeniem.
ukazują od zaplecza pierwsze godziny w tym wyjątkowym dniu. Od makijażu, fryzury, ubioru, detali po przyjazd pierwszych gości, przeważnie tych najbliższych. To czas w którym każdy ojciec widząc córkę w piękniej sukni zdaje sobie sprawę, że musi oddać ją w ręce jej przyszłego męża, podobnie mamy swoich synów oddając ich w ręce przyszłej żony.
Niejednokrotnie towarzyszą temu łzy radość i wiele uścisków. tak to już bywa. jest to czas radości stresu i wielu, naprawdę wielu komplementów.

Wesele to nierozerwalne połączenie między ceremonią zawarcia związku małżeńskiego a smakiem zabawy.
Chyba każdy wie jak wygląda dobre wesele 🙂
W tym czasie przewiduję sesję z Wami i gośćmi, każdy gość ma szanse znaleźć się na fotografii,
bo nie wszyscy maja parcie na szkło i unikają fotografa jak ognia.
wracając po latach do wspomnień nie będziecie musieli domyślać się kto był a kogo nie.

Poza tym i poza spontanicznością tego wydarzenia, wesela mają określony założony przez Was harmonogram, Uwieczniam kluczowe momenty takie jak toasty, pierwszy taniec, wygibasy na parkiecie, zabawy tematyczne, wjazdy dzika, tortu czy podziękowania, a nawet pokazy sztucznych ogni czy fajerwerki , poza tym przechadzam się i fotografuje wszystko godne uwagi.

Oczepiny… są najzabawniejszą częścią wesela –  kiedy dobrze dobierzecie zabawy.
Jest to czas, w którym goście już dawno zdążą zatrzeć wszelkie dystanse i bez skrępowania, z wielką przyjemnością będą realizować  powierzone im zadania. To właśnie fotografie z oczepin i ich wspominki przywołują nieopanowany śmiech.

Reportaż
od 1600 zł

Pakiet Startowy

Czas dostępności 5 godzin
Minisesja gratis
Sesja z gośćmi
Ceremonia i Wesele
Płyta + pendrive ze zdjęciami
Minimum 150 zdjęć na nośniku
Galeria Online (1 rok)
options

Szczegółową ofertę wraz z cennikiem przesyłam po wcześniejszym kontakcie telefonicznym bądź mailowym.

Plener Ślubny zawsze realizujemy w innym dniu, chyba że lubicie pozostawiać gości głodnych i samym sobie na te 3 godziny:) Zdarzyło mi się widzieć niezadowolone twarze już po 40 minutowej nieobecności pary młodej i jakby to całe niezadowolenie miało ciążyć na moich barkach.
Jeżeli już bardzo się uprzecie i nie zależy Wam na plenerze innego dnia, i chociaż goście wiedzą że jesteście najważniejsi, to zanim znikniecie zadbajcie o nich – syta strawa poprzedzona podziękowaniem i zaszczytem że przybyli na ten wyjątkowy dla Was dzień oraz dobry toast z gromkim sto lat umili i rozluźni atmosferę oraz wprowadzi ich w dobry nastrój. następnie koniecznie zatańczcie pierwszy taniec i do końca bloku pozostańcie na parkiecie.
Nie zapomnijcie również ogłosić tymczasowego gospodarza wesela pod waszą nieobecność.
Niby takie drobiazgi a sprawiają, że ludzie na zdjeciach są radośni.

Plener Ślubny
700 zł

Parametry sesji

Około 3 godziny zdjęciowe
Do 3 lokalizacji
20 wyretuszowanych zdjęć
Pendrive ze zdjęciami z sesji
options

Szczegółową ofertę wraz z cennikiem przesyłam po wcześniejszym kontakcie telefonicznym bądź mailowym.

Filter Categories
Wszystkie
Przygotowania
Wesele
Plener
  • Plener
  • Wesele
  • Plener
  • Wesele
  • Plener
  • Przygotowania
This website uses cookies to improve your experience. Cookie Policy